Jak wybrać dobrą firmę rachunkową?

Wybór księgowego przypomina wybór nowego partnera biznesowego. Jeśli będzie odpowiedni, stanie się zaufanym współpracownikiem, na którym będziemy mogli polegać. Będzie mógł zaoferować cenne porady i wskazówki w miarę rozwoju firmy, dlatego warto zdecydować się na tego z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

 

Podstawowe wskazówki przy wyborze firmy rachunkowej

 

Rachunkowość może być bardzo skomplikowana dla nowicjusza, dlatego warto zdecydować się na doświadczoną firmę. Poświęćmy trochę czasu na poszukanie właściwej firmy. Musimy pomyśleć o takich zasadniczych kwestiach, jak lokalizacja biura, oferowane usługi i rodzaj stosowanego oprogramowania księgowego. Zastanówmy się też, ile będziemy mogli zapłacić księgowemu i czy może on nam pomóc w obniżeniu podatków od prowadzonej działalności gospodarczej. Rachunkowość jest bardzo ważna dla naszej firmy. Dlatego musimy znaleźć doświadczoną, zdolną osobę, która zajmie się jednym z najważniejszych obszarów naszej firmy. Właściwa osoba pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

 

Znaczenie lokalizacji

 

Jeszcze nie tak dawno, bardzo ważne było, aby biuro księgowe znajdowało się niedaleko firmy klienta. Ale dziś wiele firm współpracuje już online, wykorzystując technologię chmury do zarządzania swoją firmą. Dzięki rozliczeniu w chmurze, możemy wyświetlać identyczne dane w rzeczywistym czasie w jednym miejscu – bez względu na to, gdzie jesteśmy. Warto zastanowić się, jaki księgowy będzie pasował do naszej firmy.

 

W zależności od tego, jak będziemy zarządzać swoimi finansami, nasz księgowy może pracować w dowolnym miejscu na świecie. Na przykład, jeśli chcemy współpracować za pośrednictwem poczty online, telefonu, wideokonferencji  lub bezpiecznego oprogramowania księgowego, nasz księgowy może pracować nawet w innym kraju niż my. Nie musimy wtedy szukać kompromisów odnośnie lokalizacji. Możemy bez skrępowania kogoś, kto rzeczywiście rozumie specyfikę naszej firmy lub branży. Z drugiej strony możemy woleć kontakt twarzą w twarz i chodzić na spotkania biznesowe. W takim przypadku warto poszukać księgowego, który ma biuro niedaleko naszej firmy.

Zobacz artykuł o podobnej tematyce na naszym blogu.

Dodaj komentarz

− 3 = 3