Korzyści z posiadania innowacyjnego szkła grzewczego w domu

Szkła tafla grzewcza jest nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala na zaoszczędzenie dotychczasowów kosztów ogrzewania domu. Tej postaci szkło przekształca energię elektryczną w ciepło.

Technologia szkła grzewczego to estetyczne i wydajne rozwiązanie w domu.  Posiada dwie bardzo ważne funkcje. Z jednej strony doskonale się prezentuje w każdej przestrzenii,                        a jednocześnie ją ogrzewa.

Szkło grzewcze, jako szansa na zredukowanie strat ciepła

 

Złe warunki atmosferyczne na zewnątrz budynku, a także niekorzystny klimat powodują, że właściciele domów ponoszą duże koszty związane z ogrzaniem pomieszczeń znajdujących się w budynku. Podczas projektowania lub remontowania domu wiele osób decyduje się użycie materiałów do ocieplenia elewacji, a często zapomina się o powierzchniach szklanych, jak okna i drzwi tarasowe. Powierzchnia szyby jest miejscem gdzie najbardziej ucieka ciepło, co powoduje straty, które trzeba zrekompensować zwiększonym ogrzewaniem. Jednak jest na to sposób. Można zdecydować się na szkło grzewcze Saint-Gobain Building Glass.

 

Co to jest szkło grzewcze ?

Szkło grzewcze to rozwiązanie, które zapewnia komfort cieplny we wnętrzach o nowoczesnej charakterystyce. Szkło grzewcze zamienia energię elektryczną w ciepło, co idealnie nadaje się do pomieszczeń, które można optycznie powiększyć, nie tracąc miejsca na duże, tradycyjne grzejniki. Szkło jest wykonane z powłoki z tlenków metali, a po podłączeniu do elektrod energia wytwarza przyjemne ciepło, nawet jeśli temperatura na zewnątrz spada poniżej 0.

Co można zyskać dzięki zastosowaniu szkła grzewczego ?

Ciepłe szkło, jeśli jest użyte w szklanych dachach, pozwala na wyeliminowanie problemu zalegania lodu i śniegu. W przypadku pionowych powierzchni para wodna nie kondensuje się                 i nie powstają strefy chłodu na szybach. Pozwala to na zrezygnowanie z montażu grzejników tradycyjnego typu.

Szkło grzewcze zapewnia doskonały komfort termiczny w pomieszczeniu. Odpowiedni montaż i zużycie prądu sprawią, że to właśnie okno będzie pełniło funkcję głównego źródła ogrzewania dla pomieszczenia. Technologia ciepłego szkła nie wznieca ruchów powietrza, co zapobiega przemieszczaniu się kurzu, jest to szczególnie przydatne dla osób, które są narażone na alergie na kurz.

 

System, który umożliwia nagrzewanie, jest zupełnie niewidoczny, co zapewnia niezakłócone przewodami pole widzenia i lepszą widoczność. Szyba grzewcza może mieć wykonane nadruki ze wzorami lub być pokryta odpowiednim wzorem, co jeszcze bardziej nadaje jej pięknego wyglądu.

 

Jeszcze inną zaletą szkła grzewczego jest mniejsze zużycie energii elektrycznej, która jest zużywana na ogrzanie pomieszczenia W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, potrzebne jest do 300 WAT prądu na metr 2 powierzchni, co jest mniejszym kosztem niż                        w przypadku ogrzewania tradycyjnego za pomocą kaloryfera czy grzejników.

 

Warte podkreślenia jest to, że dzięki zastosowaniu szkła grzewczego można zapewnić pomieszczeniu skuteczną izolację cieplną, lepszą widoczność i oświetlenie. Podniesione zostaną walory estetyczne, a także powiększona zostanie przestrzeń, którą będzie można                     w dowolny sposób zagospodarować.

Dodaj komentarz

69 − = 64