Porównywarki ubezpieczeń

Parafrazując znaną z gangsterskich filmów kwestię, można stwierdzić, że za ochronę trzeba płacić. Nie chodzi jednak o ochronę fizyczną. Odpowiedzialny i roztropny człowiek powinien przygotować się na wypadek nieprzewidzianych czy niepożądanych zdarzeń, np. wypadku samochodowego, zalania mieszkania, poważnej kontuzji.

Wygodny sposób na tanie OC

 

Musi więc wykupić ubezpieczenie. Istnieje kilka obszarów życia, które warto w ten sposób zabezpieczyć.

Niektóre rodzaje polis mogą być obowiązkowe. Tak jest m.in. z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej właścicieli pojazdów mechanicznych. Każdy posiadacz zarejestrowanego auta musi opłacić polisę OC za samochód. Jeśli tego nie zrobi, naraża się na karę.

Nie musi nawet zostać zatrzymany do kontroli przez drogówkę. Wystarczy, że fakt nieopłacenia polisy OC zostanie wykryty przez specjalny program komputerowy, jakim od pewnego czasu dysponuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Analizuje on bazę aktualnych i wygasłych umów ubezpieczeniowych w poszukiwaniu przerw w trwaniu polisy.

Jedynym sposobem na uniknięcie obowiązku opłacania komunikacyjnego OC jest sprzedaż albo zezłomowanie auta. Pamiętajmy, że konieczność uiszczania składki istnieje nawet wtedy, gdy pojazd jest niesprawny i stoi w garażu.

Zakres OC regulują przepisy, czyli ubezpieczyciele nie mogą nic zmieniać w tej kwestii. Dla kierowcy oznacza to, że oferty firm różnią się tylko ceną. To znacznie ułatwia poszukiwania tej najtańszej.

By szybko i bez szkody dla swojego portfela znaleźć najlepsze ubezpieczenie samochodu, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To prosty w obsłudze i darmowy program dostępny w internecie. Nie trzeba go instalować na dysku. Można z niego skorzystać od razu na stronie, czyli z poziomu przeglądarki stron www.

Nie mamy nic do stracenia. Poświęcamy tylko kilka minut na wypełnienie pól formularza, który wyszuka najtańszą propozycję dla podanych parametrów. Efekt? Oszczędności rzędu kilkuset złotych.

Dodaj komentarz

62 − 52 =