Używane wózki widłowe – czy warto w nie zainwestować?

Wózek widłowy jest niezastąpionym urządzeniem w wielu branżach i miejscach – zwiększa wydajność pracy, a także jest gwarantem efektywności. Niestety sprzęt do składowania, transportowania i rozładowywania towarów jest kosztowny, dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup używanego wózka widłowego, który niekiedy jakością nie odbiega od nowego sprzętu.

Gdzie kupić używany wózek widłowy?

Używane wózki widłowe najlepiej kupować bezpośrednio u zaufanego i renomowanego producenta. Zmniejsza to ryzyko zakupu sprzętu wadliwego i uszkodzonego, niezgodnego z opisem stanu technicznego. Jednakże, decydując się na sprzęt używany, trzeba liczyć się z tym, że może on nie być w 100% sprawny. Dlatego też przedsiębiorcom, chcącym kupić używany wózek widłowy zaleca się, postawić na sprzęt zaliczany do srebrnej lub złotej kategorii (wg ujednoliconego w Europie systemu klasyfikacji). Tego typu widlaki charakteryzują się dobrym lub nawet bardzo dobrym stanem technicznym, czego potwierdzeniem jest ważny przegląd.

Na co zwracać uwagę, kupując używany wózek widłowy?

Przy zakupie używanego wózka widłowego warto zwrócić uwagę na jego stan techniczny, a także liczbę przejechanych motogodzin. Ważnym kryterium jest również gwarancja, której okres uzależniony jest głównie od kategorii, do której został zakwalifikowany sprzęt. Wózki należące do kategorii brązowej charakteryzują się dobrym stanem technicznym, ale są mocno wyeksploatowane przez, co nie jest udzielana na nie gwarancja. Na ich korzyść przemawia stosunkowo niska cena. Wózki zaliczone do kategorii srebrnej cechują się dobrym lub bardzo dobrym stanem technicznym i udzielana jest na nie gwarancja, która wynosi trzy miesiące lub 300 motogodzin. Natomiast widlaki zakwalifikowane do kategorii złotej odznaczają się bardzo dobrym stanem technicznym, czego potwierdzeniem ma być gwarancja, udzielana na pół roku lub 600 motogodzin (w zależności co upłynie szybciej).

Używane wózki widłowe – ile kosztują?

Cena wózków widłowych uzależniona jest od stanu technicznego, roku produkcji, rodzaju sprzętu, a także liczby przejechanych motogodzin. Zwykle mieści ona w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Najtaniej można kupić wózki widłowe ręczne, np. niskiego unoszenia lub do komisjonowania. Znacznie droższy jest sprzęt z napędem spalinowym, gazowym i elektrycznym.

Dodaj komentarz

− 1 = 8