Zalety oferty na abonament

Telefon w abonamencie to korzystne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które cenią sobie komfort stałego comiesięcznego zobowiązania. Ponadto w takim trybie można dodatkowo kupić telefon w atrakcyjnej cenie — jego koszt jest doliczony do comiesięcznych rat.

Oferta z telefonem czy bez?

Abonament z telefonem wiąże się z koniecznością podpisania umowy na co najmniej 24 miesiące. Taki czas jest uzależniony od gwarancji urządzenia, jaką deklaruje producent. W przypadku drogich modeli należy zwrócić uwagę na to, że finalnie rzeczywisty koszt nabytego w ten sposób urządzenia nierzadko jest wyższy niż w przypadku, gdy kupiłoby się je osobno. Z tego względu przed podjęciem decyzji o zakupie telefonu w abonamencie warto dokonać dokładnych kalkulacji. Ciekawe oferty bez telefonu można znaleźć u wielu operatorów telefonii komórkowej, np. Virgin Mobile.

Abonament z telefonem

Do kwoty wybranego planu taryfowego doliczana jest rata za urządzenie. Jej wysokość jest dostosowywana do ceny rynkowej danego telefonu. W momencie podpisywania umowy można wybrać konkretny model, jeżeli nie będzie to wysokiej klasy telefon z “górnej półki” nie będzie konieczności uiszczania dodatkowej opłaty, będzie to najczęściej symboliczna złotówka. Jeżeli dodatkowo plan taryfowy jest atrakcyjny, to takie rozwiązanie może być bardzo kuszące. Do kwoty za usługi telekomunikacyjne dołączona jest rata z telefon, dzięki czemu opłaca się tylko jeden rachunek. Z kolei szeroka gama programów lojalnościowych daje możliwość regularnego otrzymywania atrakcyjnych bonusów.

Bonusy za wierność

Obecnie na rynku telekomunikacyjnym trwa walka o klienta. W związku z tym osoby, które są wierne jednemu operatorowi mogą liczyć na dodatkowe pakiety w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto w czasie trwania abonamentu istnieje możliwość modyfikacji planu taryfowego. Po konsultacji z działem obsługi można ustalić taki, który będzie lepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Korzystanie z telefonu za granicą

Kolejną zaletą posiadania telefonu w abonamencie jest pewność dotycząca opłat za usługi telekomunikacyjne za granicą. Obecnie dzięki ujednoliceniu roamingu w krajach Unii Europejskiej możemy dzwonić, wysyłać SMS-y i MMS-y oraz korzystać z Internetu na takich samych warunkach jak w Polsce. Wybierając się w podróż poza Unię, można aktywować usługę, dzięki której ceny wykonywanych tam połączeń nie będą zawrotne.

Dodaj komentarz

− 4 = 3